Hacienda el Lince ajalugu

 

 

Hacienda el Lince on 80 hektari suurune maavaldus Hispaania Andaluusia piirkonna lõunaosas asuvates Montes de Malaga mägedes. El Lince’st avanevad kaunid vaated üle ümbritsevate orgude ja mägede, kätte paistavad maalilised Comarese külake ja Tejeda mägi. Hacienda el Lince maadest võtavad lõviosa oliivisalud ja mandliterrassid, kuid alati on seal kasvatatud ka viinamarju ning rohkelt puuvilju (avokaadod, sidrunid, apelsinid, mandariinid, viigimarjad, ploomid jpm).

Hacienda el Lince maavaldusel on pikk ajalugu - esimesed andmed selle omanikest ja nende tegevusest on teada 17. sajandist. El Lince peremehi on alati ühendanud üks sarnane joon - kõik on sellesse kohta armunud ja jäänud sinna pidama pikkadeks aastateks. Kõik omanikud on maavalduse ehitisi ja maid edasi arendanud ning nendesse lugupidavalt suhtunud. Elu ja maaharimine Hacienda el Lince’s on alati käinud looduslikku tasakaalu silmas pidades.

Üks tuntumaid Hacienda el Lince arendajaid oli hispaanlane Baldomero Ghiara (1849-1924), kes oli nii edukas ärimees kui tugev põllumees: Ghiara arendas oma maadel välja uue veinivalmistamise tehnoloogia ning tema vastav käsiraamat on kasutusel tänaseni. Baldomero Ghiara abikaasa oli maailmakuulsa Malagast pärit kunstniku Pablo Picasso tädi. Eduka ärimehena toetas Ghiara Pablo Picasso õpinguid ja esimesi näitusi. On üsna kindel, et Pablo Picasso lapsejalad on tatsanud Hacienda el Lince radadel.

Alates 2019. aastast arendavad Hacienda el Lince’t eestlased, kes hoiavad maavalduse pikaajalisi kogemusi au sees ja jätkavad maheda oliiviõli käsitsitootmise traditsioone. 2019. aastal anti sisse taotlus Hacienda el Lince maade tunnistamiseks orgaaniliselt puhtaks. Proovide järgselt taotlus rahuldati ning maavaldus on hetkel üleminekufaasis saamaks õigust kasutada oma toodetel organic-märki